Opinie

Po kursie Fotografii Cyfrowej Dla Początkujących jestem zachwycona, szczerze powiem, że jeszcze dużo nauki praktycznej przede mną.
Kurs był świetnym przygotowaniem do zapoznania się z tajnikami lustrzanki i zarazem spełnieniem moich marzeń. Dał mi naprawdę dużo i jestem przeszczęśliwa, że trafiłam na tak wspaniałego nauczyciela jakim jest Jakub. Fajnie, że kurs na tym jednym się nie kończy i można uczestniczyć w bardziej zaawansowanych.

Karolina z Gdańska

YES YES YES
Właśnie odbyłam kurs fotografii dla początkujących i jestem zadowolona w 100% . Kuba to profesjonalista zarówno jeżeli chodzi o zakres wiadomości jak i o sposób ich przekazania. Wszystko zostało wyjaśnione , pokazane a potem przećwiczone . Atmosfera rewelacyjna . Miałam wrażenie , że jestem w gronie starych 😉 znajomych. To był naprawdę pracowity , ale i mile spędzony weekend.

Magda z Rumi

Szkolenie było bardzo ciekawe i co najważniejsze przydatne, nauczyłem się dużo nowych rzeczy odnośnie fotografii i sprzętu używanego podczas robienia zdjęć. Na pewno bardzo mi to pomoże w mojej pracy gdzie na co dzień mam z tym kontakt. Dwa dni tak intensywnego szkolenia to trochę krótko i trzeba poświęcić parę dni na utrwalenie sobie całej tej wiedzy oraz ćwiczenia. Jednakże nie będzie to trudne ze względu na otrzymane materiały od prowadzącego, oraz zadeklarowanie że jeżeli kiedykolwiek będę miał jakiś problem z fotografią lub wyborem sprzętu, to zawsze z chęcią mi pomoże.

Mateusz – uczestnik kursu „Fotografia cyfrowa dla początkujących”

Zanim poszedłem na kurs , jak robiłem zdjęcia nie wiedziałem dlaczego nie zawsze mi wychodzą tak jak bym chciał. W końcu poznałem kogoś kto mi to w prosty i przystępny sposób wytłumaczył – Pan Jakub. Nie sposób opisać emocji jakie towarzyszyły mi w drodze z pierwszego dnia kursu do domu .Do późnej nocy opowiadałem żonie czego się dowidziałem ,co robiłem nie tak , na co powinienem zwrócić uwagę. Przed kursem miałem oczy szeroko zamknięte ,teraz mam oczy szeroko otwarte. Bez chwili namysłu mogę polecić każdemu kto chce zacząć robić dobre zdjęcia i poznać swój aparat. Nie mogę się doczekać kolejnych spotkań.

Mariusz z Gdańska . – indywidualne lekcje fotografii

Kurs ogromnie mi się podobał panowała przemiła przyjacielska atmosfera przy której najlepiej chłonie się wiedzę. Nauczyłem się przeróżnych nowych rzeczy, myślę że wszyscy spędzili rewelacyjne 6 h które minęło jak mrugnięcie okiem. Mogę teraz z czystym sumieniem powiedzieć że wiem czym są zdjęcia marko i że umiem takie zdjęcia robić.

Warsztaty fotografii makro Maciej M.

Zobaczyć świat w mikroskali z innej perspektywy. Bardzo ciekawe warsztaty, jak zwykle perfekcyjnie przygotowane. Mnóstwo przykładów i praktyka, praktyka, praktyka. No i zdjęcia Pana Jakuba – tylko pozazdrościć.

Krzysztof z Gdyni – uczestnik warsztatów Makrofotografia i stały uczestnik pozostałych

Kurs pomógł mi poskładać w spójną całość wiedzę, którą zdobywałem od pewnego czasu. Teraz np. już wiem, dlaczego kitowe obiektywy to “magiczne” F 3,5 – 100 ISO rządzi, ha,ha,…
Moich kolejnych spostrzeżeń jest z dnia na dzień więcej, ale przede wszystkim mogę zaplanować, jaki efekt chciałbym uzyskać i jakie możliwości daje mi dany obiektyw czy aparat. Jeżeli chodzi o mnie, to otrzymałem to, po co przyszedłem.

Mariusz S. – „Kurs fotografii cyfrowej dla początkujących

Zachęcona bardzo pozytywnymi wrażeniami z kursu podstawowego skorzystałam z oferty warsztatów fotografii nocnej i eksperymentalnej. Z warsztatów tych jestem więcej niż zadowolona. Zostały one przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Niezbyt duża grupa sprawiła, że każdy z uczestników mógł liczyć na pomoc oraz uwagę prowadzącego, co było bardzo przydatne. Na koniec nasza praca została konstruktywnie oceniona co było bardzo cenne. Okazało się także, że aby uzyskać pewne efekty wcale nie trzeba fotoshopa, a wystarczy po prostu umieć lepiej korzystać z dostępnych funkcji aparatu. Dodatkowym, ale jakże ważnym plusem była miła atmosfera i fajni ludzie. To była dobra zabawa. Poproszę o więcej!

Małgorzata

Warsztaty fotografii nocnej i eksperymentalnej były dla mnie bardzo interesujące, mimo dość dużego amatorskiego doświadczenia, które posiadam, zdobyłem nową wiedzę pozwalającą na kolejne inspiracje w wykonywaniu ciekawych zdjęć. Dotyczy to szczególnie nocnej fotografii eksperymentalnej, ciekawego sposobu oświetlenia fotografowanych obiektów, wykorzystanie dodatkowego światła, odpowiedniej ekspozycji. Dodatkowo atmosfera kursu wprowadzona przez Pana Jakuba umożliwiała swobodny kontakt między prowadzącym i uczestnikami, co zapewne wpłynęło na możliwość poszerzenia wiedzy z interesującego dla każdego tematu.

Józef S.

Pokonałem lustrzankę
Nie przypuszczałem, że w ciągu 2 dni kursu u Pana Jakuba tyle nauczę się o fotografii. Sposób przekazywania treści przez Pana Jakuba – tak trudnych przecież na początku – w tak zrozumiały sposób, dostosowany dla początkujących. Wszystkie teoretyczne treści poparte praktyką spowodowały przyswojenie wiedzy. Prowadzący ma bardzo dobry kontakt ze słuchaczami, indywidualne podejście do każdego zasługują na podkreślenie. Ogromna wiedza, wiele przykładów, przykładowe zdjęcia i ilość cennych rozwiązań wykonywania zdjęć w róznych warunkach -przykładowe zdjęcia po prostu zaskakiwały swoim pięknem, jakością wykonania i wykonaniem kadru. Angażowanie uczestników w przebieg kursu i konkursy – można tylko żałować, że tak szybko się skończył. Ze wszech miar kurs godny polecenia, z podziękowaniem za rzetelny i ciekawy kurs.

Krzysztof z Gdyni
uczestnik kursu Fotografia cyfrowa dla początkujących

Kurs okazał się świetny – nareszcie poznałam swój aparat i jestem w stanie przeczytać ze zrozumieniem instrukcję jego obsługi. Również dzięki kursowi umiem wykorzystać posiadany poradnik fotograficzny, a moje zdjęcia stają się przemyślane, a nie przypadkowe. Ważna rzecz – zajęcia były solidnie przygotowane i upływały w bardzo miłej, przyjaznej i twórczej atmosferze. Wszelkie wskazówki – bezcenne. Z czystym sumieniem mogę polecić i chętnie będę uczestniczyła w kolejnych!

Hanna

Bardzo ciekawy i merytorycznie dobry kurs prowadzony z pasją. Można nie tylko dowiedzieć się czegoś o podstawach fotografii, ale też usystematyzować swoją wiedzę – także na temat kompozycji. Pan Jakub jest bardzo cierpliwym prowadzącym, na spokojnie wyjaśnia wszystkie wątpliwości i odpowiada na wszystkie pytania. Kurs to nie tylko wykład, ale także ćwiczenia praktyczne, które pomagają lepiej opanować teorię. Dodatkowym plusem jest miła atmosfera i dobra organizacja. Polecam wszystkim, którzy chcą świadomie robić zdjęcia.

Małgorzata

Kurs bardzo fajny, miła atmosfera, wiedza teoretyczna i praktyczna. Poznaliśmy nasz aparat, nauczyliśmy się robić dobre zdjęcia.
Widać, że dla Kuby jest to pasją , którą potrafi zaszczepić u kursantów. Dzięki temu, że grupy są kilku osobowe Kuba ma czas podejść to każdego i odpowiedzieć na pytania. Jak na 2 dni naprawdę super i jesteśmy zadowoleni i czekamy na następne kursy.
Szczerze polecamy!

Ania i Maciek

Polecam ten kurs każdemu kto chce poszerzyć swoją wiedzę o fotografii ale również osobom które nic o tym nie wiedzą. Z kursu można dowiedzieć się naprawdę bardzo dużo .Dzięki ćwiczeniom w plenerze wszystko to czego się dowiedzieliśmy mogliśmy przećwiczyć w praktyce. Atmosfera była naprawdę fantastyczna a Pan Kuba sprawiał , że było również zabawnie.

Kinga

Super kurs, ciekawe tematy, miła atmosfera.
Szczególnie gorąco polecam kurs prowadzony przez Jakuba osobom, które są zupełnie początkującymi w dziedzinie fotografii a chcieliby nauczyć się robić dobre zdjęcia od podstaw. Zajęcia teoretyczne i praktyczne są prowadzone w jasny i zrozumiały sposób z pasją i poczuciem humoru. Polecam wszystkim.

Gosia

Kurs bogaty merytorycznie, ciekawy i dający wiele możliwości rozwoju. Bloki tematyczne bardzo zróżnicowane i dlatego czas spędzony na kursie nie dłużył się. Przyjazna atmosfera umożliwiała zadawanie pytań prowadzącemu, a zajęcia w plenerze ułatwiły zrozumienie zagadnień poruszanych na kursie.

Szczerze polecam osobom, które chciałyby się dowiedzieć więcej o samej fotografii oraz o możliwościach wykorzystania własnego aparatu. Jeżeli ktoś szuka inspiracji, by jego zdjęcia były nie tylko lepsze technicznie, ale też ciekawsze, to wybór jest jak najbardziej trafiony.

Anna S.